Jak przetransportować rzeczy z polski do Norwegii?

lut 10, 2016przeprowadzki0 komentarzy

Pracujesz w Norwegii ? Planujesz przeprowadzkę i chcesz zabrać ze sobą więcej rzeczy? Zastanawiasz się jak to wszystko przewieźć ? W tym artykule dowiesz się jakie są najlepsze rozwiązania, aby bezpiecznie i bez nerwów przewieźć swoje mienie do dowolnej lokalizacji w Norwegii.

Zastanówmy się jakie są możliwości:

  • transport samodzielny samolotem
  • transport samodzielny samochodem – promem
  • transport za pośrednictwem firmy przeprowadzkowej

 

Jakie są wady i zalety transportu samolotem?

Wiele osób pracujących w Norwegii chętnie przemieszcza się za pomocą samolotów, ponieważ jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób na przybycie z Polski do Norwegii i na odwrót. Jednak istotnym ograniczeniem waga, ilość oraz wielkość bagażu, którą możemy ze sobą zabrać do samolotu. Oczywiście poza podręcznym bagażem istnieje możliwość dokupienia dodatkowych 20 do nawet 32 kg dla osoby, jednak pozwala nam to tylko na swobodny przewóz drobnych rzeczy.

Kolejnym ograniczeniem, z którym radzę każdemu zapoznać się dokładnie to lista rzeczy, które można transportować w samolocie. Często przechodząc przez bramki mijamy plastikowe i przezroczyste pojemniki, gdzie widać całe mnóstwo rzeczy, które zostały zatrzymane przed wylotem do innego kraju. Wszelkiego rodzaju substancje chemiczne, wybuchowe, toksyczne oraz łatwopalne, które mogą stanowić jakiekolwiek ryzyko dla pasażerów są stanowczo zakazane, więc to również ogranicza nas przy transporcie swojego mienia.

W przypadku bagażu podręcznego te zasady są jeszcze bardziej regorystyczne, a lista rzeczy zakazanych jest obszerniejsza np. przedmioty ostre, sprzęt sportowy, ograniczenia co do ilości alkoholu oraz perfumów również. Sam widzisz, że zdecydowanie się na tą formę transportu niesie za sobą sporą ilość ograniczeń, dlatego warto zastanowić się i przemyśleć czy w naszym przypadku to dobry wybór.

Samodzielny przewóz samochodem

W pierwszej chwili może wydawać się to słuszne rozwiązanie, ale zastanówmy się czy na pewno. Po pierwsze pomyśl czy posiadasz na tyle pojemny samochód, aby zmieścić wszystkie rzeczy, które planujesz przewieźć. Jeśli nie to już ta opcja nam odpada, jeśli tak to koniecznie zastanów się jak zabezpieczysz swoje rzeczy, ile czasu zajmie Ci organizacja oraz transport, jakie poniesiesz koszta, co się stanie, gdy uszkodzisz swoje rzeczy. Okazuje się, że to wszystko nie takie proste, wymaga czasu, pieniędzy również i co najgorsze zazwyczaj sporo stresu.Polecam to rozwiązanie, jeśli mamy kogoś w rodzinie lub wśród znajomych, kto ma spore auto i mógłby nam pomóc.

Przeszkód jest wiele chociażby to, że Norwegia nie jest w pełni objęta unią celną, dlatego przepisy dotyczące przewozu i wwozu rzeczy są nieco inne niż w Unii Europejskiej.
Lekarstwa, środki chemiczne, środki odurzające, alkohol powyżej 60%, broń i amunicja, fajerwerki, ziemniaki, ssaki, ptaki i zwierzęta egzotyczne, rośliny i części roślin, które są przeznaczone do uprawy – to lista rzeczy, których wwóz jest zabroniony bez specjalnego pozwolenia. Co dziwne zabrania się również wywozu karmy dla zwierząt. Przy wjeździe do Norwegii można mieć przy sobie gotówkę, jednak nie może ona przekroczyć kwoty 25000 NOK.

Czy warto skorzystać z przewozu rzeczy z polski do Norwegii za pośrednictwem firmy transportowej?

Ten wybór zapewne na początku wydawał Ci się najdroższą opcją, ale czy rzeczywiście tak jest ? Jak mówi znane przysłowie „czas to pieniądz”, a wybierając usługę firmy zewnętrznej zyskujesz dużo czasu, bo nie musisz organizować wszystkiego sam. Przeprowadzki międzynarodowe to duże wyzwanie, a firmy transportowe mają w tym duże doświadczenie, więc co zyskujesz wybierając tą opcje?

  • zyskujesz czas, duuużo czasu bo cała organizacja, pakowanie, transport z miejsca na miejsce jest po stronie firmy zewnętrznej
  • zyskujesz spokój, bo nie musisz się martwić całym transportem i związanymi z tym pracami
  • otrzymujesz profesjonalną usługę, czyli staranne i bezpieczne zapakowanie rzeczy na czas transportu, a także ekipę, która zajmie się zapakowaniem i rozmieszczeniem mienia w samochodzie.
  • dodatkowo Twoje mienie na czas transportu jest ubezpieczone, więc nawet, jeśli cokolwiek złego się wydarzy to otrzymasz odpowiednią kwotę, która pokryje szkody.
  • bardzo prawdopodobne, że zyskujesz też pieniądze, bo jeśli policzyć wszystkie koszty samodzielnego transportu to może okazać się, że zlecenie transportu firmie zewnętrznej jest bardziej opłacalne.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad najlepszym rozwiązaniem i chciałbyś poznać koszty transportu przez firmę zewnętrzną – skontaktuj się z nami !

Opiszemy Ci jak wygląda kompleksowa usługa od A do Z i przedstawimy bezpłatną wycenę, posiadając takie informacje, będzie łatwiej podjąć Ci decyzje. Zapraszamy !