Jakie pytania zadać sobie przygotowując się do przeprowadzki?

sty 9, 2020przeprowadzki0 komentarzy

Przeprowadzka to skomplikowana usługa przy której planowanie odgrywa bardzo dużą rolę.

W ciągu wielu lat przewożenia dobytku naszych klientów my, pracownicy Sixpak.pl Przeprowadzki, wiemy, że sekretem bezstresowej relokacji mienia jest logistyka i odpowiednie planowanie całego przedsięwzięcia.

Myśląc o naszych klientach wpadających w wir przygotowań do przeprowadzki zebraliśmy listę pytań, które każdy powinien sobie zadać planując relokację swoich rzeczy do nowego miejsca.

Czy powinienem zrobić przeprowadzkę sam, czy zatrudnić firmę przeprowadzkową?

Decyzja jest podyktowana wieloma względami i zależy od punktu w jakim obecnie jesteś. Jeżeli masz kilka kartonów i jesteś w stanie przewieźć je we własnym zakresie – OK. Jeżeli masz pełne wyposażenie mieszkania, to usługa musi być bardziej kompleksowa i powierzenie tego zadania profesjonalistom jest zawsze najlepszym wyjściem. Temu pytaniu poświęcę wkrótce więcej miejsca w osobnym artykule „Zrobić przeprowadzkę samemu, czy zatrudnić firmę przeprowadzkową”

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować termin i jaki dzień jest najlepszy na przeprowadzkę?

W Sixpak.pl Przeprowadzki doradzamy klientom aby rezerwowali termin około 2 tygodnie przed planowaną usługą. Jeżeli jest to przeprowadzka międzynarodowa, wtedy szczegóły omawiamy około miesiąc przed całą akcją. Niemniej jednak jesteśmy w stanie wykonać usługi rezerwowane z dnia na dzień. Jeżeli chodzi o wybór dnia to jest zupełna dowolność, gdyż pracujemy od poniedziałku do soboty niemal cały dzień. W szczególnych przypadkach realizujemy zlecenia również w niedziele.

Czy firma przeprowadzkowa pakuje wszystko?

W większości małych przeprowadzek klient zazwyczaj pakuje swoje rzeczy osobiste, a pracownicy firmy zajmują się meblami. W Sixpak.pl Przeprowadzki dla naszych klientów posiadamy do wyboru usługę full packing, która polega na spakowaniu wszystkich rzeczy w specjalistyczne kartony i odpowiednim ich opisaniu. Posiadamy również plombowane pojemniki plastikowe, które wypożyczamy na czas przeprowadzki.

Ponadto zabezpieczamy meble przy użyciu koców transportowych , dzięki temu rzeczy są bezpieczne od momentu zabrania ich z punktu odbioru do dostarczenia na miejsce docelowe.

Czy są rzeczy, których firmy przeprowadzkowe nie przewożą?

Tak, w zależności od rodzaju przeprowadzki (lokalna, krajowa, międzynarodowa) są  rzeczy których nie przewozimy. Np, gotówka, złoto, zwierzęta, chemikalia, broń, amunicja. Niektóre rzeczy trzeba wcześniej zgłosić. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się podczas rozmowy z naszym konsultantem.

Co zrobić z rzeczami, meblami, których nie chcę ze sobą zabrać?

Przeprowadzka to idealny czas na pozbycie się niechcianych mebli, sprzętów itp. zawsze możesz sprzedać je lub oddać potrzebującym ogłaszając na popularnych portalach. W innym przypadku możemy zabrać je i przekazać do utylizacji na wysypisku śmieci. W niektórych miastach przekazanie mebli i sprzętu agd jest bezpłatne dla mieszkańców.

Ile kosztuje usługa przeprowadzki?

Zazwyczaj w mieście firmy pracują w systemie roboczogodzin. Wybierając taką firmę zapytaj jaki  jest szacowany koszt twojej przeprowadzki. Rzetelna firma będzie w stanie określić koszt z dokładnością do 1-2 godzin pracy. W Sixpak.pl Przeprowadzki możesz również wybrać opcję ceny ryczałtowej, która nie zmieni się i będziesz mógł skalkulować budżet na planowaną relokację swojego dobytku.

Średnia cena przeprowadzki lokalnej to około 600zł-800zł przy usłudze bez pakowania rzeczy w kartony.

Bardziej złożone usługi wyceniane są na podstawie wywiadu lub wizyty w domu klienta.

Kiedy płacimy za przeprowadzkę?

W większości firmy pobierają opłatę po zakończeniu usługi, gdy wiadomo, że wszystko jest już na miejscu docelowym i klient jest spokojny o swoje mienie.

Przy przeprowadzkach międzynarodowych zazwyczaj pobierana jest zaliczka przy podpisywaniu umowy i wynosi ona około 50% całej kwoty usługi.

Uważaj na firmy, które chcą zapłaty za usługę z góry, gdyż takich rzeczy raczej się nie praktykuje.

Jeżeli macie Państwo więcej pytań, zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej lub kontaktu z konsultantem, który odpowie na wszystkie wasze pytania związane z przygotowaniem się do przeprowadzki.