Przeprowadzka do Niemiec – jak to zorganizować?

lis 30, 2015przeprowadzki0 komentarzy

Od czasu gdy Polska stała się jednym z krajów Unii Europejskiej, formalności związane z przeprowadzką do krajów Europy Zachodniej stały się o wiele łatwiejsze. Przede wszystkim nie ma tylu barier biurokratycznych. Najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych przeprowadzek Polaków od lat pozostają Niemcy. Położony tuż za granicą kraj, o wyższej stopie życiowej, przyciąga ludzi, którzy szukają tam pracy i wykształcenia.

Planowanie przeprowadzki do Niemiec

Planując przeprowadzkę trzeba przede wszystkim zdecydować czy jedziemy samemu czy z rodziną oraz rozważyć czas, jaki chcemy spędzić zagranicą. Osoba podróżująca samotnie, na krótki okres, nie musi zabierać ze sobą całego dobytku. Jednak w przypadku całej rodziny, w której na dodatek są dzieci, nawet wyjazd na mniej niż rok oznacza konieczność zabrania ze sobą dużej ilości rzeczy. Oczywiście trzeba robić selekcję, ale nie powinna ona być zbyt surowa, ponieważ wiele z rzeczy które zostawimy, będziemy musieli kupić raz jeszcze na miejscu.

Z pomocą przewoźników

Przy trochę większej ilości rzeczy, takiej której nie przewieziemy raczej samochodem, zwłaszcza gdy podróżujemy wraz z rodziną, warto pomyśleć o firmie transportowej. Współpraca z taką firmą to przede wszystkim o wiele większe bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Wykwalifikowani kierowcy, prowadzący auta przeznaczone do przeprowadzek, to najlepsze zabezpieczenie. Wybierając taką firmę, warto kierować się racjonalnymi przesłankami i postawić na doświadczonych przewoźników, znających procedury związane z tego rodzaju transportem zagranicznym.

Pakowanie dobytku

Przygotowując się do przeprowadzki warto pomyśleć o tym, że nasz dobytek będzie jechał samochodem przez wiele dziesiątek kilometrów. Owszem, meble i inne duże sprzęty można przypiąć pasami, jednak większość małych rzeczy powinniśmy zabezpieczyć we własnym zakresie. Najlepszym rozwiązaniem są kartony. Wszystko co da się w ten sposób spakować i zabezpieczyć powinno trafić do kartonów. Warto je przy okazji opisać, ponieważ ułatwi to zarówno przenoszenie jak i układanie w samochodzie, a już na miejscu nie będziemy mieli wątpliwości co do tego gdzie znajdują się które rzeczy.

Jeśli chodzi o rozmieszczenie rzeczy na meblowozie, to warto słuchać pracowników firmy przewozowej. Dzięki temu unikniemy sytuacji zgniecenia kartonu z serwisem do kawy przez inny karton, wypełniony np. ciężkimi narzędziami. Niektóre firmy zajmujące się przeprowadzkami oferują również pomoc w pakowaniu. Wówczas można mieć o wiele większą pewność, że wszystko dojedzie do celu w stanie nienaruszonym.

Przeprowadzka do Niemiec wcale nie musi oznaczać zerwania związków z Polską. Jednak każdy kto chce zabrać ze sobą jak najwięcej pięknych wspomnień, musi mieć zagranicą jakieś pamiątki, rzeczy, z którymi jest związany emocjonalnie. To równie ważne jak przedmioty codziennego użytku, ponieważ w trudnych chwilach pozwala wracać myślami do bezpiecznych chwil w życiu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE