Pakowanie przed przeprowadzką- Od czego zacząć ?

kwi 28, 2014przeprowadzki0 komentarzy

Przeprowadzka,a szczególnie przygotowania do niej wymagają czasu. Jeżeli decydujesz się na samodzielne pakowanie, a większość osób własnie tak robi to upewnij się, że masz na to wystarczająco czasu (co najmniej 6 tygodni). Staranne planowanie całego procesu przeprowadzki czas, pieniądze i dużo nerwów.

Od czego zacząć?

 • Po pierwsze przejrzyj wszystkie rzeczy, które masz w mieszkaniu/domu i zdecyduj, co jest Ci potrzebne, z czego korzystasz i co chcesz zabrać sobie do nowego miejsca zamieszkania, a co nadaje się do wyrzucenia, oddania innym lub do sprzedaży.
 • Gromadź materiały, które są niezbędne Ci do przeprowadzki. Popytaj w najbliższym sklepie lub supermarkecie czy nie mają nadmiaru kartonów lub popytaj znajomych. Możesz również zakupić odpowiednie zestawy materiałów przeprowadzkowych w sklepach internetowych lub po prostu zdać się na ofertę firmy przeprowadzkowej.

Organizacja

 • Gdy pakujesz rzeczy w kartony nie zapomnij opisać zawartości na górze lub z boku kartonu. Opisz co jest w środku, lokalizację w nowym mieszkaniu, zalecenia co do przewozu np: „Uwaga szkło” itp. Jest to bardzo pomocne dla firmy przeprowadzkowej, dzięki temu ostrzeżesz o wszelkich delikatnych przedmiotach oraz  poinformujesz, w którym pomieszczeniu zostawić dany karton. Wzorem organizacji w tym przypadku jest sporządzenie listy przedmiotów znajdujących się w pudełku, takie postępowanie umożliwi szybkie odnalezienie potrzebnych rzeczy już po przeprowadzce. Trochę więcej wysiłku podczas pakowania pozwoli na zaoszczędzenie mnóstwa czasu podczas rozpakowywania.
 • Przed przeprowadzką, odpowiednio wcześniej zacznij rozmrażanie lodówki, upewnij się, że zmywarka i pralka zostały opróżnione z wody oraz zrób kopie plików znajdujących się na komputerze.

Upewnij się, że Twoje rzeczy dotrą bezpiecznie

 • Przypominam o naklejkach na kartony z informacją jak obsługiwać się z daną zawartością. Takie naklejki można kupić w sklepie z artykułami biurowymi.
 • Ubrania, ręczniki, pościel, poduszki mogą służyć jako materiały ochronne dla bardziej delikatnych przedmiotów. Tylko pamiętaj, aby poinformować o tym inne osoby uczestniczące w przeprowadzce, aby nie było niepotrzebnych niespodzianek przy rozpakowywaniu.
 • Upewnij się, że wszystkie delikatne przedmioty owijasz najlepiej folią bąbelkową, dokładnie z każdej strony. W przypadku lustra owiń wszystkie krawędzie materiałem izolującym, aby uniemożliwić obtłuczenie się krawędzi. Całość umieść w kartonowym opakowaniu, wypełnionym papierem gazetowym.
 • Zwiń taśmą przedmioty takie jaki kijki narciarskie, miotły, mopy, stojaki do lamp itp., aby później nie szukać ich w różnych kartonach.
 • Podczas przenoszenia mebli również upewnij się, że wszystkie elementy znajdują się w tym samym miejscu. Wkręty, śruby inne drobne części możesz przechować w woreczku strunowym, który przykleisz taśmą do mebli.
 • Zdemontuj niektóre części mebli. Biurka są lżejsze bez szuflad, szuflady są lżejsze bez zawartości.
 • Postaraj się także, aby wolne przestrzenie pomiędzy delikatnymi przedmiotami zostały wypełnione, zmniejszając sposobność do przemieszczania się przedmiotów.

W najbliższym czasie więcej porad dotyczących pakowania konkretnych przedmiotów. Już wkrótce ..