Jak wybrać odpowiednią firmę do przeprowadzki

paź 5, 2023przeprowadzki

6 punktów na jakie zwrócić uwagę przy wyborze firmy do przeprowadzki

 

  1. Określ jaki rodzaj usługi przeprowadzki potrzebujesz

Musisz określić jaki rodzaj usługi przeprowadzki potrzebujesz. Czy będzie to przeprowadzka lokalna (w obrębie tego samego miasta), krajowa (zwana również przeprowadzką międzymiastową) czy międzynarodowa. Nie wszystkie firmy mają odpowiednie doświadczenie i umiejętności aby specjalizować się we wszystkich rodzajach przeprowadzek. Weź to pod uwagę i w pierwszej kolejności szukaj firmy, która wykonuje usługi, których szukasz

  1. Sprawdź czy firma posiada licencję.

W Polsce nie ma obowiązku posiadania specjalnej licencji, aby móc wykonywać usługi związane z przeprowadzkami, jednak firmy, które są profesjonalnie zarządzane w dziedzinie relokacji mienia,  zazwyczaj posiadają Licencję transportową i Zgodę na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Wiąże się to z ubezpieczeniami i odpowiedzialnością za mienie klienta na każdym etapie usługi. Bezsprzecznie licencja na wykonywanie transportu jest wymagana przy przeprowadzkach międzynarodowych, nawet jeśli rzeczy przewożone są małym autem dostawczym do 3,5 tony.

  1. Czy firma należy do stowarzyszenia firm przeprowadzkowych

Nie każda firma, której nie ma w Stowarzyszeniach Firm Przeprowadzkowych jest nieodpowiednia, ale  KAŻDA FIRMA ZE STOWARZYSZENIA TO GWARANCJA PROFESJONALIZMU na każdym etapie usługi związanej z przeprowadzką. Przeszkoleni  stali pracownicy, know-how i ten sam system pracy przy każdym zleceniu, kultura osobista i profesjonalizm pracowników operacyjnych ceniących prywatność klienta oraz duża wiedza i doświadczenie konsultantów, którzy krok po kroku nadzorują każde, nawet najmniejsze zlecenie. Zresztą pięrwszy kontakt pozwala wyczuć, czy ma się do czynienia z prawdziwym profesjonalistą .

  1. Ubezpieczenie

Sprawą oczywistą jest to, że firma przeprowadzkowa musi mieć ubezpieczenie. Należy zwrócić jednak uwagę, czego ubezpieczenie dotyczy. Nasze polisy gwarantują bezpieczeństwo Państwa rzeczy od momentu rozpoczęcia usługi do zakończenia w miejscu docelowym. Nie ma znaczenia czy mebel jest w naszych rekach podczas przenoszenia, w aucie podczas transportu, czy w naszym magazynie tymczasowym – ubezpieczenie obejmuje wszystkie działania związane z przeprowadzką.

  1. Opinie znajomych, opinie google itp.

Jeśli zwrócimy uwagę na 4 powyższe punkty, to opinie z google i rekomendacje ze strony naszych znajomych powinny wystarczyć, aby upewnić się, że firma, na której usługi się decydujemy jest odpowiednią.

  1. Nasze indywidualne odczucia po kontakcie z przedstawicielem firmy

Na naszej liście jest to punkt nr 6, ale u wielu klientów będzie to sprawa nr 1.  Wrażenie jakie robi przedstawiciel firmy, pytania jakie zadaje oraz podpowiada rozwiązania w dziedzinie pakowania, przygotowania się do planowanej przeprowadzki. Spotkanie z konsultantem jest całkowicie niezobowiązujące i ma na celu poznanie firmy od strony organizacji i wiedzy jaką posiada jeden z jej pracowników.